حمل و جابجایی وسایل منزل

 

جابجایی وسایل منزل و انتقال آن‌ها به یک محل دیگر می‌تواند همراه با مشکلاتی و دغدغه هایی برای  شما باشد مانند جابجایی مبلمان بزرگ و جعبه‌های سنگین اثاثیه، نصب لوازم‌خانگی بزرگ، حمل وسایل توسط آسانسور، شکستن و یا از بین رفتن وسایل و یا بدتر از همه قوانین و مقررات سخت تحت کنترل مدیریت ساختمان باشد. در بسیاری از موارد مشاهده شده حین اسباب کشی وسایل ظروف چینی و یا شکستنی آسیب دیده و یا از بین رفته است. آموزش بسته بندی اثاث منزل، و در مواقع ضروری استفاده از شرکت‌های حمل و نقل قابل اعتماد و کارگر بسته بندی اسباب کشی شما را در انجام یک اسباب کشی راحت و آسان یاری می‌دهند. در ادامه به معرفی نکاتی در مورد اسباب کشی وسایل منزل، نحوه جابجایی هر وسیله و میزان باری که هر شخصی می تواند حمل نماید می پردازیم.

 

 

 تجهیزات مناسب برای اثاث کشی ایمن وسایل شما

نحوه بسته بندی اثاث کشی در این حالت به وسایلی که باید بسته بندی شود بستگی مستقیم دارد. برای بسته بندی وسایل شکستنی مثل لیوان، بشقاب و موارد مشابه که در اثر برخورد بهم در کارتن ممکن است آسیب ببینند، باید لوازم  و تجهیزات مخصوص اثاث کشی منزل تهیه شود.

بهترین ابزار برای انجام بسته بندی اسباب کشی کاغذ‌های حباب دار و کارتن‌های محکم است. ته کارتن را با یک حوله نرم پوشانده و حال لیوان‌ها را بطور عمودی در کنار هم و بشقاب‌ها را روی همان با در نظر گرفتن یک پلاستیک حباب دار در بین شان در کارتن بچینید. بعد از بسته بندی حتما لیست وسایل را روی کارتن ذکر نمایید.

 

روش بسته بندی وسایل مختلف

  • بسته بندی یخچال

برای بسته بندی یخچال ابتدا یخچال را کاملا تمیز کنید. تمیزی یخچال در بسته بندی به این معنا است که شما یخ ها و برفک های یخچال را کاملا از بین ببرید. علت اینکه تاکید می‌شود یخچال یخ زدایی شود این است که مواردی پیش آمده که بر اثر خالی نکردن یخ ها، در طی مسیر، یخ ها تبدیل به آب شده و باعث خیس شدن دیگر سایر وسایل شده است. پس یادتان باشد یخچال و فریزر بایستی برفک نداشته باشند و خشک و تمیز باشند. سپس کلیه قطعات متحرک درون یخچال را برداشته و محکم کنید. بدین صورت که قفسه های داخلی یخچال را با چسب پهن کاغذی محکم کنید. جا تخم مرغی، قفسه ها، جامیوه ای، درب فریزر و قفسه های داخل فریزر همگی باید محکم و ثابت شوند. و در آخر درب یخچال و فریزر جهت حمل چسب زده شود تا در حال جابجایی باز نشوند. به این صورت شما به شکل اصولی یخچال خود را برای حمل آماده کرده اید.

 

 

  • بسته بندی مبلمان

اگر برای حمل و نقل مبلمان نمی دانید چگونه آن را بسته بندی کنید و نگران آسیب رسیدن به مبل تان هستید با انجام دستوالعمل زیر به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

ابتدا تمام قسمت های مبل را با سلفون به طور کامل بپیچید. سپس قسمت هایی از مبل مانند دسته های چوبی و یا پایه های مبل که در هنگام حمل و نقل ممکن است آسیب ببیند با نایلون حباب دار بسته بندی کنید و روی آن چسب پهن بزنید.

برای بسته بندی مبل به جای سلفون یا نایلون حبابدار می‌توانید از کاور مبل استفاده کنید. اکنون مبل شما با روش اصولی و استاندارد برای جابجایی و اسباب کشی آماده است.

 

  • بسته بندی چینی آلات و ظروف شکستنی

برای بسته بندی ظروف چینی باید جدا از یکدیگر و به وسیله روزنامه یا پارچه یا نایلون حباب دار یا فوم ضربه گیر پیچیده شوند و با دقت داخل کارتن چیدمان شوند به طوری که با یکدیگر برخورد نکنند و تحت فشار همدیگر نباشند.

کف کارتن یک تکه مقوا قرار دهید تا هنگام جابجایی کارتن به خاطر فشار از قسمت انتهایی پاره نشود. روی کارتن های چینی آلات با ماژیک (قرمز) کلمه شکستنی نوشته شود. اکنون ظروف و وسایل شکستنی شما با روش های اصولی و مناسب بسته بندی و آماده حمل است.

این کارتن ها جدا از سایر کارتن ها گذاشته شود و هنگام اسباب کشی به کارگران یادآوری شود تا نکات ایمنی رعایت شود.

 

  • بسته بندی فرش

برای بسته بندی و اسباب کشی فرش یک پارچه را به صورتی قرار دهید که ریشه ها در بین پارچه قرار گیرند ، سپس فرش را لوله کنید.

این کار باعث می‌شود ریشه های فرش ها کثیف نشود. برای لوله کردن فرش را از جهت عرض به طوری که روی آن طرف داخل باشد. پس از بسته بندی، فرش را در نایلون بپیچید و بین هر فرش لایه ای نایلون و یا گونی قرار دهید. اکنون فرش شما آماده برای جابجایی و انتقال می باشد.

 

بهترین روش صحیح اسباب کشی منزل استفاده از شرکت ها ی تخصصی برای حمل، جابجایی و اسباب کشی لوازم منزل است. کاردو (Karedo) مجموعه ای از افراد یک تیم مجرب و با تجربه  در زمینه اسباب کشی و حمل وسایل منزل در اصفهان است که وسایل و لوازم منزل شما را با روش های اصولی و بدون آسیب دیدن آن ها جابجایی می نماید.

شما می توانید با مراجعه به اپلیکیشن karedo نسبت به ثبت سفارش خدمات خود جهت شستشوی و سایل منزل خود با بهترین و منحصر به فرد ترین کادر و پشتیبانی منحصر به فرد اقدام نمایید.